Cinayetten 2 yıl sonra görüntüler yayınlandı: Polis, kaçırılan çocuğu vurmuş

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde, Eylül 2022’de babası tarafından kaçırılan 15 yaşındaki Savannah Graziano’nun öldürüldüğü anların görüntüleri yayınlandı. Savannah, babası Anthony Graziano tarafından kaçırılmış ve otoyolda bir kovalamaca yaşanmıştı. Savannah’yı kurtarma çalışmaları, babasının annesini vurup öldürmesi ve bir okulun önünde biri çocuk iki kişiye ateş etmesiyle başlamıştı.

Polisin kamuoyu ile paylaşmayı reddettiği görüntüler, 2 yılın ardından bağımsız gazeteci Joey Scott tarafından yayınlandı.

POLİS ARACINA DOĞRU İLERLERKEN VURULMUŞ

Helikopter videosunda, kendisini alıkoyan babasının aracından çıkan 15 yaşındaki Savannah’nın polis arabasına doğru yaklaştığı görüldü. Polisin talimatları üzerine polis aracına yaklaştığı sırada ise Savannah’ya ateş açıldı. Videoda Savannah’nın, yaklaşık 10 saniye boyunca yerde çömeldiği ve ardından yaklaşık yedi polisten oluşan bir gruba doğru yürüdüğü, ardından en az bir polisin onu vurduğu kaydedildi.

Hastaneye kaldırılan 15 yaşındaki Savannah, burada hayatını kaybetmişti. Baba Anthony Graziano ise olay yerinde öldürülmüştü. Olayın ardından polis, Savannah’yı vuranın kendileri olduğunu açıkça söylemiş ve ölümünün ‘belirsiz’ olduğunu ileri sürmüştü.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir